بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا

مردم دیگر از تکنیک‌های بازاریابی سنتی خسته شده‌‌اند ، بازارایابی در فضای اینترنت تکنیک‌های متفاوتی دارند. بازاریابی محتوا یکی از مدرن‌ترین این تکنیک‌ها می‌باشد.
عمر این روش بازاریابی بسیار بیشتر از اینترنت است زیرا که از دوره انسان‌های غارنشین آغاز و با پیشرفت جوامع بشری رشد کرده است. منشور کورش گبیر یکی از موفق‌ترین نمونه‌های بازاریابی محتوایی می‌باشد. کتیبه‌ای که همچنان بعد از صدها سال توانسته ارزش و اعتبار ایران را در مجامع بین المللی بالا ببرد.
همه کسب وکار‌ها به بازاریابی محتوایی نیازمند هستند اما بسته به فضای کاری متفاوت هستند .با این حال همگی در یک نقطه اشتراک دارند .
در مرحله اول محتوای با کیفیت از مهمترین مواردی است که باید به آن توجه کرد . کنار آن معمولا یکی از ارزش‌های مجموعه شما به مخاطب معرفی می‌شود . این ارزش می‌تواند یک محصول ، یک خدمت و یا هرچیز دیگری باشد که کاربر را به مشتری تبدیل کند .
همه کسانی که با شما در ارتباط هستند به دنبال گرفتن یک حس خوب از برند شما هستند . بازاریابی محتوا جادوی ایجاد این حس خوب است .

تاریخچه بازاریابی محتوا

قدمت قرار گرفتن واژه‌ بازاریابی در کنار محتوا چندان زیاد نیست ، برای اولین بار سال ۱۹۸۵ یک کسب‌وکار تولیدکننده‌ی ماشین‌آلات کشاورزی از بازاریابی محتوایی استفاده کرد و بعد از آن به سرعت ترویج یافت .
بازاریابی به دنبال رفع نیاز مشتریان است و زمانی که آن را در کنار کلمات دیگری می‌بینیم به دلیل گستردگی نیاز مخاطبان است و. به مراتب رفع آن پیچیده تر خواهد بود .ارزش آفرینی بهترین روش برای رفع نیاز مخاطبان است .

تعریف بازاریابی محتوایی

تعریف‌های مختلفی برای بازاریابی محتوایی وجود دارد،  تعریفی که جامع‌تر و کامل‌تر است توسط موسسه بازاریابی محتوایی ارائه شده است:

بازاریابی محتوا یکی از رویکردهای استراتژیک بازاریابی است که بر تولید و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و سازگار با اهداف برندها متمرکز شده است. بازاریابی محتوا به دنبال جذب، حفظ و تعامل با مخاطبانی است که به وضوح تعریف و شناخته شده هستند. این عمل با هدف هدایت کاربران برای انجام اقداماتی سودده صورت می گیرد.

مثال‌های بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوایی تنها به معنی محتوای آنلاین نخواهد بود. سه روش مختلف برای بازاریابی محتوا وجود دارد.

  • آفلاین
  • آنلاین
  • ترکیبی

۱) مجله‌ی Furrow

در سال ۱۸۵۹ جان دیر صاحب شرکت ماشین‌آلات کشاورزی بود، برای این‌که به مخاطبان خود(کشاورزان) کمکی کرده باشد مجله‌ای با نام Furrow  را منتشر کرد.او توانست با ایجاد محتوای هدفمند مخاطبان خود را جذب کند

۲)وب‌سایت کوکاکولا

شاید با دیدن نام کوکاکولا در بین برندهایی که از بازاریابی محتوایی استفاده می‌کنند، تعجب کنید! چطور امکان دارد که شرکت فروشنده نوشابه برای مخاطبانش تولید محتوا کند؟
محتوا یعنی تولید ارزش برای مخاطبا،اصلا لازم نیست تنها راجع به محصول‌تان بنویسید، شما درباره چیزهایی می‌نویسید که نقطه‌ی تلاقی برند شما، مخاطبان و محصول‌تان باشد و جذابیت مهم‌ترین ویژگی محتوای شماست.
با مراجعه به نشریه آنلاین کوکاکولامتوجه می‌شوید که استراتژی محتوایی آن‌ها دقیقا ویژگی‌های گفته شده را شامل می‌شود. آن‌ها از طریق این مجله، در تلاش هستند تا مخاطبان خود را سرگرم کنند، اخبار برند خود را اطلاع‌رسانی کرده و علاوه بر این‌ها با داستان‌سرایی‌های مختلف مسیر زندگی مخاطبان‌شان را تغییر دهند. بدین ترتیب با اضافه کردن دو ویژگی “شفافیت و اعتماد” به محصولات‌شان به یک برند پرفروش و مشهور در جامعه تبدیل شوند.

۳)بسترهای نرم‌افزاری و مجله‌های سرگرمی لگو

به اعتقاد خیلی‌ها لگو محصولات فوق‌العاده‌ای دارد.لگو بدون بازاریابی محتوایی می‌تواند محبوبیت خود را بین اقشار مختلف حقظ کنذ.با این حال رقبای لگو هم در تلاش هستند تا محصولات بی‌نظیری ارائه دهند . چون در عصر حاضر کیفیت ضروری است و تفاوت در طرز فکرهاست؛لگو فراتر از فروش فکر می‌کند ، مشتریانش را در نظر می‌گیرد و به آن‌ها اهمیت می‌دهد .
آن‌ها ابتدا مخاطبانشان را بر اساس رده سنی دسته بندی می‌کنند و سپس بر اساس اقتضای سنی هرکدام اقدام به بازاریابی محتوا می‌کند .

چگونه بازاریابی محتوایی صحیحی داشته باشیم

فرآیند تولید محتوای صحیح شامل چهار گام مهم می‌باشد

تعیین استراتژی در بازاریابی محتوایی(Strategy)
تولید محتوا (Creation)
ترویج در بازاریابی محتوایی (Promotion)
آنالیز بازاریابی محتوایی (Analytics)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *