استراتژی سئو برای سال جدید

استراتژی سئو

سئو و استراتژی سئو یکی از مهمترین موارد در کسب و کار‌های دیجیتالی به حساب می آید.
هرسال استراتژی‌های مرتبط با سئو دستخوش تغییراتی می‌شود. اگر شما برای کسب و کار خود دنبال موفقیت در سال جدید هستید لازم است از استراتژی‌های جدید مربوط به آن با خبر باشید.
در ادامه به شما کمک میکنیم تا استراتژی مناسب کسب و کار خود را در حوزه سئو برای سال جدید برنامه‌ریزی کنید .

۱)تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی

در رشته کاری خودتان به دنبال کلمات کلیدی بگردید و کلمات کلیدی را مورد تحلیل و بررسی قرار دهید . با این کار به این نتیجه خواهید رسید که مشتریان شما چه چیزی را جستجو می‌کنند و در چه حجمی با پیشنهادات شما مرتبط هستند . این اطلاعات به شما کمک می‌کند که ارزیابی خوبی برای عمکلرد فعلی خودتان و شناسایی اهداف قابل دستیابی داشته باشید.
شما می‌توانید از ابزار‌های جستجوی کلمات کلیدی که گوگل در اختیارتان قرار می‌دهد استفاده کنید .در این مرحله شما به جمع‌آوری داده می‌پردازید، بهتر است داده‌های خود را به گونه‌ای جمع‌آوری کنید که  کلمات هم واژه یا آنهایی که هدف مشترکی دارند با هم ادغام کنید .

۲) تحلیل عملکرد سال‌های گذشته

ابتدا عملکرد سال ۲۰۱۸ خود را اندازه‌گیری کرده و با عملکرد سال ۲۰۱۷ خود مقایسه کنید .
بخشی از اندازه گیری‌ها در کنسول جستجوی گوگل موجود است . کلمات کلیدی که برای سایت شما ترافیک ایجاد کرده‌اند را با کلمات کلیدی که تحقیق کردید مقایسه کرده و مورد بررسی قرار دهید . با این بررسی اهداف معقول خود را تعیین کرده و بدانید چه زمانی به این اهداف رسیده‌اید .
به صفحاتی که ترافیک ارگانیک برای شما به همراه دارند توجه ویژه داشته باشید . کدام صفحات عملکرد بهتری دارند ؟ کدام صفحات کارایی در گزارش تحلیلی ندارند؟استراتژی خود را در سال ۲۰۱۹ بر پایه حل مشکلات این صفحات قرار دهید .

۳) اهداف سئو شما در سال ۲۰۱۹ به چه صورت باشد

اولین قدم برای ایجاد استراتژی این است که از چیزی که میخواهید به آن برسید درک کاملی داشته باشید، یک استراتژی بدون اهداف بی معنی است .
دانش مدیریت اهداف خوب را اینگونه تعریف می‌کند که اهداف باید S.M.A.R.T باشند .

Specific ( خاص ) :

مشخص کنید که دقیقا به دنبال چه چیزی هستید ؟ اینکه هدف خود را “بهبود عملکرد ” تعریف کنید خیلی کلی است . تعیین کنید هدف شما برای سئو است یا شامل کانال‌های دیگر هم می‌شود؟

Measurable ( قابل اندازه‌گیری) :

هدف خود را به گونه‌ای تعریف کنید که معیاری برای اندازه‌گیری آن داشته باشید تا میزان پیشرفت خود را ببینید .

Achievable ( قابل دسترسی ) :

هدف شما باید به گونه‌ای باشد که امکان پذیر باشد . ضرب‌امثل معروفی داریم که می‌گوید “سنگ بزرگ نشانه نزدن است ”

Relevant ( مرتبط ) :

هدف شما باید ارتباط معناداری با سودآوری داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که اهداف شما به طور مستقیم بر عملکرد شما تاثیر‌گذار باشد .

Time-bound ( زمان بندی ) :

برای هدف خود زمانبندی مشخص کنید . هدفی که زمانبندی نداشته باشد و فشاری روی آن نباشد هیچ نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت .

با استفاده از روش  S.M.A.R.T  اهداف تجاری معناداری برای کسب و کار خود در سال ۲۰۱۹ تعیین کنید ، با این کار شما میتوانید به افزایش ترافیک ارگانیک ۱۰ درصدی برای سال جدید برسید .

 

۴) تعریف استراتژی سئو

با توجه به تحلیل و بررسی که تا اینجا انجام دادید اکنون می‌دانید که چه کلمه کلیدی مورد تقاضا است و چگونه در برابر آن باید عمل کنید. استراتژی شما بیانیه ای از چگونگی دستیابی شما به اهدافتان می‌باشد.
مثلا شما ترافیک ارگانیک خود را n درصد نسبت به سال قبل افزایش دهید. شاید با انتشار یک مقاله در مورد محصولات یا خدمات خود محتوای موجود در سایت خود را بهینه‌سازی کنید.
تعطیلات و رویدادها بسیار اهمیت دارد که شما برای این روزها نیاز به راه‌اندازی کمپین‌های خوب دارید. عملکرد داده‌های کلمه کلیدی و عملکرد فروش مربوط به هر کدام را حتما مورد بررسی قرار دهید. برای نمونه ممکن است در یک ماه از کانال‌های دیگر فروش خوبی به دست آورده باشید ولی تفافتی در جستجوی ارگانیک شما ایجاد نشده باشد. این می‌تواند یک فرصت مناسب در حوزه سئو برای سال جدید به شما نشان دهد.
استراتژی سئو شما می تواند یک مجموعه دستوری از اهداف باشد که شما به دیوار خود چسبانده اید با یک خط در زیر هر هدف که توضیح دهنده چگونگی دست یابی به آن است. کاری را انجام دهید که برایتان سودمند است. تاخیر جایز نیست!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *