اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ Influencer marketing در چند سال اخیر تبدیل به یکی از موثرترین ارکان دیجیتال مارکتینگ شناخته شده است. در سال ۲۰۱۹ نیز همچنان می‌توانید از ترندهای اینفلوئنسر مارکتینگ در سال ۲۰۱۸ پیروی کنید، اما حتما باید نکات جدیدی را نیز در نظر بگیرید تا استراتژی اینفلوئنسر مارکتینگ شما در سال ۲۰۱۹ بی نقص باشد

۱- اینستاگرام مهم‌ترین پلتفرم‌ اجرای کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ

اینستاگرام سالانه رشد قابل توجهی را خواهد داشت . در سال ۲۰۱۸ این پلتفرم  یک میلیارد کاربر فعال در ماه را برای خود ثبت کرد که پیشبینی‌ می‌شود این عدد افزایش داشته باشد. در سال ۲۰۱۹ استفاده از تمام ظرفیت‌های اینستاگرام برای تمامی برند‌ها ضروری است تا در کورس رقابت باقی بمانند . برای مثال برند Morphe Brushes در حدود ۷٫۵ میلیون فالوور دارد که این امر مستقیما موفقیت و فروش بالای این برند را به همراه خواهد داشت . اینستاگرام پتانسیل بالایی برای تعامل با مخاطبان از طریق محتوای تصویری را ایجاد می‌کند تا بتوانید صدای برند خود را به گوش همه برسانید!

۲-استراتژیک بودن رابطه بین اینفلئونسر و برند

رابطه برند با اینفلوئنسر در سال ۲۰۱۹ نباید بهصورت قراردادی باشد و به شکل کاملا استراتژیک دنبال شود. اعتبار اینفلئونسر از تعداد فالوور‌های آن‌ها به دست می‌آید. هرقدر دامنه مخاطبان آن‌ها گسترده‌تر می‌شود، وفاداری آن‌ها نیز بالاتر خواهد بود. برندی که باهوش باشد همکاری طولانی مدت با اینفلوئنسرها خواهد داشت و مخاطبان آن‌ها را تبدیل به مشتریان وفادار خود می‌کنند.
Revolve که یک برند لوکس در زمینه فشن است رویداد‌هایی با عنوان  Revolve awards برگزار می‌کند و در آن از مخاطبان خود می‌خواهد به اینفلوئنسر مورد علاقه خود رای بدهند. به این ترتیب با مشارکت مخاطبان، اینفلوئنسرهای محبوب را یافته و با آن‌ها همکاری می‌کند.

۳- صدر کمپین‌های دیجیتال در اختیار محتوای تولید شده توسط کاربر UGC

محتوای تولید شده توسط کاربر همیشه  از محبوب ترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در شبکه‌های اجتماعی می‌باشد. به تازگی بسیاری از برندها ترجیح می‌دهند کمپین‌های UGC را از طریق اینفلوئنسرها دنبال کنند. در حقیقت این کمپین با تعداد زیادی اینفلوئنسر برگزار می‌شود و تفاوت آن با کمپین‌های UGC معمولی به محتوای تصویری غنی‌تر بر می گردد و تاثیرگذاری بیشتری به همراه خواهد داشت.

۴-اینفلوئنسر‌ها هرروز افزایش خواهند یافت

شبکه‌های اجتماعی هر روز در حال پیشرفت بوده و نسلی که با این شبکه‌ها بزرگ شدند، به مرور به سنی می‌رسند که قادر به خرید کردن خواهند بود. از طرفی این افراد با توجه به مدت زمانی که در شبکه‌های اجتماعی به سر می‌برند هرکدام  جداگانه می‌توانند یک اینفلوئنسر باشند. بنابراین شما باید بی‌وقفه میکرو اینفلوئنسرها را در اینستاگرام رصد کرده و از پتانسیل این افراد در جذب مخاطب استفاده کنید.

۵- تقاضا برای محتوای معتبر و قابل اعتماد رو به افزایش است

تبلیغات به روش سنتی که عموما با بزرگ نمایی همراه بودند، در سال ۲۰۱۹ دیگر نتیجه موفقی نخواهند داشت. در سال جدید باید به فکر شفافیت و بیان واقعیت در مورد محصول و خدمات خود باشید. درنتیجه اینفلوئنسرها نیز سعی می‌کنند به بیان واقعیات بپردازند تا اعتماد فالوورهای خود را جذب کنند. وقتی اینفلوئسر مارکتینگ به این روش انجام شود، مخاطبان اینفلوئنسرها نیز به نظرات صادقانه اینفلوئنسرها اعتماد کرده و تبدیل به مشتریان شما می‌شوند.

۶- رقابت در شبکه‌های اجتماعی جذب مخاطب را سحت کرده است

با توجه به افزایش تعداد اینفلوئنسرها در سال ۲۰۱۹ و همچنین افزایش میزان استفاده برندها از ظرفیت‌های شبکه های اجتماعی، هم برندها و هم اینفلوئنسرها باید طبق یک استراتژی از پیش تعیین شده فعالیت کنند تا در کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ به KPI مورد نظر دست پیدا کنند.
در همین راستا بسیاری از برندها تصمیم دارند بودجه اینفلوئنسر مارکتینگ خود را در سال ۲۰۱۹ افزایش دهند، اما چیزی که مهم است این است که بدانید چگونه و از طریق چه محتوایی ذهن مخاطبان را تحت کنترل خود دربیاورید و از طریق اینفلوئنسرهای محبوب آن‌ها، یک کمپین موفق برگزار کنید

۷- برندها در انتخاب بین میکرواینفلوئنسرها و مگااینفلوئنسرها تفاوت قائل می‌شوند

وقتی کسب و کارها به دنبال اینفلوئنسر مناسب هستند، عموما ترجیح می‌دهند این اشخاص بالای ۱۰۰ هزار نفر فالوور داشته باشند. اما باید بدانید که این مارکو اینفلوئنسرها تنها بخشی از اینستاگرام را به خود اختصاص می‌دهند.

اینفلوئنسر مارکتینگ یعنی تبلیغات دهان به دهان و این مدل تبلیغات حتی در ابعاد کوچک هم پاسخگوی نیاز بسیاری از برندها خواهد بود. جالب است بدانید که در حال حاضر نه تنها میکرو اینفلوئنسرها که حتی نانو اینفلوئنسرها (که در حدود ۱۰۰۰ نفر فالوور دارند) نیز توسط برخی برندها استفاده می‌شوند. موفقیت شما در گرو این است که کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ خود را بر اساس میزان بودجه و هدف گذاری به نحوی پیش ببرید که از تمامی ظرفیت اینفلوئنسرها در جذب مخاطب استفاده کنید.

۸- شاخصترین کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ کسب درآمد از آن است

با توجه به هزینه‌ای که در کمپین صرف می‌شود، طبیعتا انتظار بر این است که برگشت هزینه نیز وجود داشته باشد. برندها حتما باید در دوره برگزاری کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ، معیارهای بازگشت سرمایه ROI را مدنظر قرار بدهند تا نتیجه کار خود را مشاهده کنند.

 

همیشه این موضوع را در ذهن خود داشته باشید که جذب مخاطب تنها از طریق جلب رضایت مشتری انجام می‌شوند، نه سرمایه گذاری بر روی محصولی که مخاطب هیچ علاقه‌ای به خرید آن ندارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *