دامنه مطابقت دقیق یا EMD

دامنه مطابقت دقیق

یک دامنه مطابقت دقیق (EMD) چیست؟

دامنه مطابقت دقیق یا Exact Match Domain نام دامنه‌ای است که تطابق کامل با یکی از کلمات جستجو داشته باشد.برای نمونه اگر آدرس اینترنتی شما downloadmovie.com است،(دانلود فیلم) پس کلمات جستجویی مانند دانلود فیلم، یک واژه مناسب و سودمند است و سبب می‌شود با جستجوی این کلمات وب سایت شما به بالای نتایج جستجو بیاید (SERP).

مشکل EMD  یا دامنه مطابقت دقیق چیست؟

در ابتدا باید بگوییم که اگر این کار را انجام دهید و آدرس شما دقیقا مطابق یک کلمه کلیدی جستجو شده باشد ، گوگل تصور می‌کند که شما این آدرس را برای اسپمینگ خریداری کرده‌اید . بیشتر سایت‌های اسپم برای گرفتن ورودی بیشتر از گوگل از این دامنه‌های مطابقت دقیق استفاده می کنند.

EMD یا دامنه مطابقت دقیق زمانی سودمندخواهد بود که شما علاوه بر رعایت نکات سئو در ساختار سایت،محتوای باکیفیت،لینک سازی داخلی و بیرونی مناسبی داشته باشید.

بیل اسلواسکی در سال ۲۰۱۱ دراین باره گفت:

ممکن است یک سایت تلاش زیادی برای رسیدن به صدر لیست موتورهای جستجو کند،برای مثال موتورهای جستجو نتیجه بهتری برای کلماتی که در اسم دامنه آمده باشند، ارائه میدهند و با این روش سعی کنند تا موتورهای جستجوگر را فریب بدهند به جای اینکار میتوانند از واژه های مرتبطی استفاده کنند تا نتیجه جستجوی آنها را بهتر کند.

سایت های زیادی وجود دارند که از این فاکتور گوگل برای ورود کاربر سو استفاده می‌کنند برای مثال در سال‌های قبل سایت‌هایی با نام دانلود فیلم ایجاد می‌شدند تا به درایو‌های کامپیوتر شما دسترسیی داشته باشند.
اما در حال حاضر گوگل از این موضوع مطلع است و صرفا به خاطر اینکه دامنه شما از یک کلمه کلیدی ساخته شده است به شما امتیازی نمی‌دهد.

گوگل در برابر EMD چه کارهایی خواهد کرد؟دامنه مطابقت دقیق

در سال ۲۰۱۲ پس از شناسایی سو استفاده از این دامنه مطابقت دقیق به گفته مت کاتز (matt cutts) گوگل اقداماتی را برای مقابله با این دامنه‌ها در الگوریتم‌های کیفت خود لحاظ کرد.
کاتز اینگونه توییت کرد:الگوریتم جدید EMD که مربوط به دامنه مطابقت دقیق است بر روی نتایج جستجوی ما تاثیر منفی می گذارد.

چگونه در مسیر درست گوگل باقی بمانم؟

نمونه های زیادی از  EMD وجود دارد که بدون ترس از مجازات در صدر موتورهای جستجو هستند، که cheapflights.com یکی از این نمونه هاست.

اگر شما صاحب یک کسب و کار واقعی هستید و به طور اتفاقی نام تجاری و دامنه تان با کلمات جستجو یکی هستند، اما سایت شما محتوای اسپم ندارند،لازم نیست نگران چیزی باشید.

2 comments on “دامنه مطابقت دقیق یا EMD

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *