اینستاگرام مارکتینگ

اینستاگرام

همانطور که میدانید اینستاگرام یکی از پرطرفدار ترین رسانه های مچازی می‌باشد .در فضای مجازی برای تسلط به هر شبکه اجتماعی و یا هر نوع کسب و کاری نیاز می‌باشد شما تجربه کسب کنید . تحصیلات آکادمیک، دوره آموزشی و یا خواندن مطالب مرتبط شما را تبدیل به یک کار بلد در حوزه کسب کار فضای مجازی تبدیل نمی‌کند.

اینستاگرام از پرطرفدار ترین نرم افزار‌های مورد استفاده در فضای مجازی در حوزه کسب و کار می‌باشد. افراد موفق در این رسانه از روز اول به آن تسلط نداشتند. تلاش ، سعی و خطا و صرف هزینه‌های مختلف به آن‌ها کمک کرد تا تجربه کافی را در این راسنه به دست آورند .
اینستاگرام هم مانند گوگل برای قوانین و مقرارت خود ارزش زیادی قائل است. شما چه در حوزه سئو و چه در حوزه‌ی اینستاگرام  نیاز به موش آزمایشگاهی دارید تا روش‌های مختلف را امتحان کنید .
راه اندازی پیج آزمایشی ، خرید پیج با تعداد فالوور مشخص و روش‌های مانند آن تجربیات خوبی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. بررسی رفتار مخاطبان بهترین کمک را به شما می‌کند . از طریق همین بررسی‌ها شما می‌توانید استراتژی های خود را برای کسب و کارتان مشخص کنید.

برای نمونه اگر مطالبی را ارائه دهید که خلاف نظر عموم جامعه باشد ممکن است که کاربران و مخاطبان شما را ریپورت کرده و اینگونه اینستاگرام پیج شما را برای مدتی غیر فعال می‌کند و حتی در شرایط بدتر صفحه شما را می‌بندد.

اگر پیج شما اعتبار بالایی داشته باشد شما می‌توانید با ادمین های دیگر تب لایک داشته باشید ، تعامل داشتن با سایر ادمین‌ها تاثیر بسزایی در کار شما خواهد داشت.

تب لایک به روشی در اینستاگرام مارکتینگ گفته می شود که در آن ادمین های پیج‌ها در گروه‌های اینستاگرام و تلگرام دور هم جمع می‌شوند و پست های یکدیگر را لایک می کنند.

در روش “گروه تب لایک اینستاگرام” به دلیل لایک شدن پست‌ها توسط ادمین ها با پیچ های خودشان این پست ها به کاربران بیشتری نمایش داده می شود و در نتیجه احتمال بیشتری برای ورود به بخشاکسپلور اینستاگرام دارند.

الگوریتم های اینستاگرام :

همانطور که در بالا گفتیم اینستاگرام مانند گوگل الگوریتم‌هایی دارند که سئو کار‌ها در بالاتری از این الگوریتم‌ها دارند. الگوریتم برخورد اینستاگرام با پیجی که فالوئر بالایی دارد با یک پیج تازه تاسیس متفاوت است. برای پیج‌های که تعداد فالوئر بالا دارند یکی از این الگوریتم‌ها این است که اگر مدت زمان آنفالو کردن کاربران کوتاه باشد پست شما به صفحه اکسپلور اینستاگرام راه نمی‌یابد .

یکی دیگر از این الگوریتم‌ها شادوبن ( shadow ban)  می‌باشد . شادوبن به این صورت است که پست شما با اینکه از هشتگ مناسب استفاده کردید اما بازدید خوبی ندارد و به اصطلاح اینستاگرام شما را مجازات کرده است و قدرت شما را کاهش داده است.
این حالت معمولا زمانی اتفاق می‌افتد که شما در تب لایک زیاده روی کرده باشید، هشتگ نامرتبط استفاده کرده باشید و یا مطالب خود را بدون اعلام منبع از پیج‌های دیگر کپی کرده باشید. دقت کنید که حتی ممکن است که شما موسیقی بکگراند کلیپ خود را از برندی برداشته باشید در صورت پیگیری آن برند اینستا شما را حریمه خواهد کرد.

تشخیص خروج از جریمه شادوبن در اینستاگرام:

برای تشخیص اینکه شادوبن شده اید یا خیر کافی است که از یک هشتگ اختصاصی در زیر یک پست خود استفاده کنید و بعد از چند دقیقه آن را جست و جو کنید و یا روی هشتگ خود بزنید و ببینید پست شما نمایش داده خواهد شد یا خیر

برای اینکه از جریمه خارج شوید لازم است که رفتار خود پیج خود را تغییر دهید :

۱- به روز رسانی های منظم و تولید محتوای جذاب و جدید برای صفحه اینستاگرام خود

۲- رعایت قانون کپی رایت ( انتشار مطالب یک پیج باید با نام آن پیج همراه باشد)

برای نمونه اگر از پیج هما گروه مطلبی را برداشته اید در پایان کپشن خود بنویسید creadit by :@homagrouh

۳-

روش دیگری نیز گفته شده است که چندان مورد تایید نیست ولی ایمنی اکانت شما را افزایش می دهد:
ابتدا به سایت اینستاگرام به آدرس :    https://www.instagram.com
بروید روی آیکونی که شبیه به انسان می باشد کلیک کنید و سپس گزینه edit your profile را بزنید و بعد گزینه Authorized Applications را بزنید.
دسترسی های غیر مجاز مانند ربات‌ها به اکانت خود را از طریق گزینه Revoke Access قطع کنید.

اکسپلور اینستاگرام و اهمیت آن در اینستاگرام مارکتینگ :

اکس که مخفف قسمت اکسپلور نیز می‌باشد، موفقیت و درآمد هر پیج اینستا از اکس خواهد بود، هر پیجی که پست‌هایش به اکس برود یک پیج با ارزش میلیونی خواهد بود چرا که بازدید بسیار بالایی خواهد داشت جذب فالور آن زیاد خواهد بود.
یک سئو کار راحت‌تر می‌تواند اینستا را درک کند چرا که با ایجاد یک رابطه می‌تواند شبیه سازی درستی انجام دهد .

عملکر نمایش پست ها در اکسپلورر اینستاگرام :

همانطور که ما در سئو سایت روش کلاه سیاه و کلاه سفید داریم در اینستاگرام هم در اکسپلور قرار گرفتن پست‌ها به دو روش انجام می‌شود یا مطالب پیج شما توسط سلبریتی‌ها و افرادی که فالور زیاد دارند لایک می‌‍شود و به اکسپلور می‌رود و یا اینکه توسط شبکه سازی ادمین‌ها انجام می‌شود.
حالت اول کمی دور از ذهن می‌باشد چون پست‌هایی به اکسپلور می‌روند که حداقل ۳۰K فالوئر در پیج خود داشته باشند پست هایی که کاور خوبی داشته باشند می‌توانید از پیج های بازیگران و فان‌ها الگو بگیرید. حالت دوم نیاز به احتیاط دارد و نباید زیاده روی کرد مثلا برای یک پست ۱۰۰  لایک ادمین جمع کنید چون شما در تب لایک باید پست سایر ادمین‌ها را لایک کنید فعالیت‌های شما در بازه زمانی کوتاه بسیار بالا می‌رود که شک اینستاگرام را بر می‌انگیزد و احتمال غیر فعال شدن اکانت شما وجود دارد .

 

لطفا نظرات خود را پیرامون عوامل موفقیت در اینستاگرام مارکتینگ با ما در میان بگذارید و یا اگر نیاز به راهنمایی در مورد فعالیت های خود در اینستاگرام دارید با کمال میل پاسخگو خواهیم بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *