چرا دیجیتال مارکتینگ ؟

دیجیتال مارکتنیگ

در حال حاضر، دیجیتال مارکتینگ بالاترین تاثیر را برای کسب و کارها به ارمغان آورده است.
به طوری که همه بخش‏‌های تجارت و کسب و کارها به بازاریابی دیجیتال روی آورده‏ اند.
بنابر این،ابزار و تکنیک‏‌های دیجیتال مارکتینگ،فرصتی در جهت رقابت،بقا و حتی رشد کسب و کارها را فراهم کرده است.
در ادامه، برخی دلایل استفاده ازدیجیتال مارکتینگ را بررسی می‌کنیم. به یاد داشته باشیم که بازاریابی دیجیتال نه تنها یک سرمایه‏ گذاری عاقلانه، بلکه یکی از کانال‌های موثر بازاریابی برای کسب و کار می‌باشد .

۱) دیجیتال مارکتنیگ، شرایط برابر برای بازاریابی آنلاین فراهم می‏ کند.

دورانی که مدیران معتقد بودند که بازاریابی دیجیتال برای شرکت‏‌های چند ملیتی و بزرگ مناسب می ‏باشد، به اتمام رسیده است.دیجیتال مارکتنیگ

  • در واقع دیجیتال مارکتینگ، شرایط برابر و فرصتی مناسب فراهم می‏‌آورد تا شرکت‏‌های کوچک و متوسط با صاحبان کسب و کارهای بزرگ رقابت کنند.
  • دیجیتال مارکتینگ باعث می شود منابع کافی برای شرکت‏‌های کوچک جهت انجام بهینه فرآیندهای فروش و بازاریابی آنلاینرا فراهم می‌نماید درحالی که تا قبل از آن، این امکانات فقط در اختیار شرکت‌های بزرگ قرار داشت.
  • با وجود بازاریابی دیجیتال و تجارت الکترونیک، شرکت‏‌های کوچک می‌توانند بدون داشتن مراکز متعدد، به طور موثری به مشتریان مختلف درسراسر جهان، سرویس دهی کنند.

۲) دیجیتال مارکتنیگ مقرون به صرفه‏ تر از بازاریابی سنتی است.

کسب و کارهای کوچک دارای منابع و سرمایه محدودی می ‏باشند و بازاریابی آنلاین می‏ تواند کانال بازاریابی بهتر و ارزانتری را برای آنها فراهم می‌کند. بر اساس گزارش تحلیلی بازاریابی دیجیتال گارتنر، ۴۰% از کسانی که از دیجیتال مارکتنیگ استفاده کرده‌اند بر صرفه‏‌جویی قابل ملاحظه این روش در تبلیغات محصولات و خدمات، تاکید دارند.
همچنین بر اساس این بررسی، ۲۸% از صاحبان کسب و کار، هزینه‌های بازاریابی سنتی خود را به حداقل رسانده‌اند و این بودجه را به ابزارها و تکنیک‏‌های دیجیتال مارکتینگ اختصاص خواهند داد. سایت معروف هاب‏ اسپات (Hubspot ) نیز بر این موضوع تاکید دارد در مقالات گذشته به مقایسه بازاریابی سنتی و دیجیتال اشاره کردیم.

شبکه های اجتماعی و ایمیل میانگین CPL کمتری را به ما می‌دهند، بطوریکه۲۷% از بازاریابان گزارش CPLs کمتری را برای ایمیل و شبکه‌های اجتماعی داده‌اند.

۳) دیجیتال مارکتنیگ قابلیت بالاتری برای تبدیل کاربر به مشتری وفادار دارد.

میزان موفقیت خدمات و محصولات آنلاین در بازاریابی دیجیتال، از طریق درصد نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتریان، مشترکین و فروش بررسی می‏‌شود. همه کسب و کار شما و تلاش‏‌هایتان برای بازاریابی، بدون تبدیل کاربران به مشتری وفادار بی‏‌فایده می‏‌باشد. به همین دلیل صاحبان کسب و کار، کمپین بازاریابی دیجیتال خود را در جهت بهینه ‏سازی نرخ تبدیل هدایت کرده است.دیجیتال مارکتنیگ

بالاترین اولویت ها برای بازاریابان دیجیتال در سال ۲۰۱۷ عبارتند از:

  • بازاریابی محتوا
  • بازاریابی شبکه های اجتماعی
  • برند/ ویروسی

تکنیک‌ها و ابزارهای دیجیتال مارکتینگ متفاوتی وجود دارد، از جمله بهینه‌سازی موتورهای جستجو (سئو)، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی ایمیلی. سه ابزار گفته شده قابلیت ایجاد ارتباط سریع و موثر و تعامل با مخاطبان مورد نظر را دارد که این امر نتایج بهتر و نرخ تبدیل بالاتری را ایجاد می‌کنند.

۴)دیجیتال مارکتینگ منجر به درآمد بیشتر می شود.

نرخ تبدیل بالاتر حاصل استفاده صحیح از تکنیک‏‌های موثر بازاریابی دیجیتال می‏‌باشد. این نرخ بالای تبدیل موجب سودآوری و درآمد بیشتر کسب و کار شما می‌شود. درآمد بیشتر با دیجیتال مارکتینگبربنابر مطالعات انجام شده،انتظار رشد درآمد شرکتی که از استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال استفاده می‏‌کنند، ۲/۸ برابر بیشتر از سایر شرکت‏‌ها است. شرکت‏‌های کوچک و متوسطی که از دیجیتال مارکتنیگ استفاده می‏‌کنند، ۳/۳ برابر شانس بیشتری در جهت گسترش کسب و کار خود دارند. در واقع آنها بیش از هر زمان دیگری قابلیت رسیدن به بازارهای محلی و جهانی را دارند.

۵)دیجیتال مارکتینگ موجب تسهیل تعامل با مخاطبان هدف می شود.

یکی از دلایلی که بازاریابی دیجیتال بیش از کانال‏های بازاریابی سنتی مورد توجه قرار گرفته است، توانایی بالای ابزارهای بازاریابی اینترنتی در تعامل فوری با مخاطبان هدف می ‏باشد. زمانی که مشتریان به برند و یا کسب و کار شما روی می‏ آورند، به هر شکلی از شما انتظار تعامل دارند. چگونگی اعمال مدیریت شما بر این تعامل و همکاری، تعیین کننده تفاوت میان کسب و کار موفق و ناموفق است.

تعامل و همکاری مناسب با مشتریان کمک می‏ کند تا شما به آگاهی در مورد نیاز مخاطبان هدف برسید. این اطلاعات مهم، شما را به سوی تحقق اهداف بعدی هدایت می ‏کند و تجربیات بهتری را برای مشتریان شما فراهم می‏ کند. همچنین موجب گسترش روابط مناسب با مشتریان شده و وفاداری و اعتماد آن‏ها را جلب می‏ کند و واضح است که جذب اعتماد برای رشد کسب و کار شما امری حیاتی است که در نهایت به درآمد بیشتر کسب و کار شما منجر می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *