پنالتی شدن در گوگل – قسمت سوم

پنالتی شدن در گوگل

چگونه بفهمیم گوگل سایت را پنالتی کرده است یا نه؟

در ادامه بحث درباره روش های متوجه شدن پنالتی گوگل و اینکه چگونه بفهمیم گوگل سایت را پنالتی کرده است و دچار کدام نوع از جریمه شده ایم را گفتگو می کنیم.

همانطور که گفته شد ۲ نوع پنالتی وجود دارد. Manual و Algorithmic.

در پنالتی دستی، به شما اطلاع داده خواهد شد که جریمه شده اید.

این اطلاع رسانی از طریق Google Webmaster Tools خواهد بود و پیامی تحت عنوان Manual actions داده خواهد شد.

اما در پنالتی الگوریتمیک خبری از اطلاع رسانی نیست و باید با توجه به شواهد و البته اطلاعاتی که در این مقاله کسب می کنید، آن راشناسایی و در جهت رفع آن برایید.

لازم به دکر است که حتی با تجربه ترین و قوی ترین سئو کاران ممکن است گرفتار پنالتی الگوریتمیک گوگل شوند. چرا که تغییرات در الگوریتم گوگل خیلی اوقات از پیش اطلاع رسانی نمی شود.

به طور مثال سایت معروف eBay یک بار توسط پنالتی سنگینی بخش زیادی از ترافیک خود را از دست داد. منبع بعضی از سرنخ هایی که از طریق ان ها می توان متوجه شد که پنالتی الگوریتمی شده اید عبارتند از:

  • وبسایت شما در گذشته برای نام برند شما رتبه خوبی داشته و بالا دیده می شده اما جدیدا اینطور نیست. حتی اگر سایت شما برای عبارات دیگری هم در نتایج هستید، ممکن است به زودی حذف شوید یا حداقل برای برخی از آن عبارات در سرچ بمانید و در برخی حذف شوید.
  • صفحاتی از سایت شما که در جزو نتایج بالا و خوب بوده اند، به آرامی به عقب می روند و شما یا متوجه نمی شوید، یا به آن توجه نمی کنید و یا اینکه این اتفاق آنقدر سریع می افتد که یک روزه به کلی به اعماق اقیانوس نتایج سقوط می کنید.
  • با جستجوی site:yourdomain.com نتیجه ای مشاهده نمی کنید.
  • صفحه دیگری به جای صفحه ای که برای آن برنامه ریزی و بهینه سازی کرده بودید در نتایج مشاهده می شود.

البته هر کدام از این عوامل می تواند دلایلی برای موارد دیگری نیز باشند یا اینکه بسیار موقتی باشند و به سرعت به روز اول برگردند.

اما اگر سایت شما برای مدت ۲-۳ هفته دچار این اتفاقات شد، بسیار مشکوک باشید.

منبع:  www.sitestory.net
ادامه دارد …

One comment on “پنالتی شدن در گوگل – قسمت سوم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *