آژانس دیجیتال مارکتینگ

در دنیای امروز بازاریابی دیجیتال یکی از مهمترین روش‌های بازاریابی تبدیل شده‌است. کمتر شرکت موفقی را می‌توان نام برد که از مزایای بازاریابی دیجیتال استفاده نکرده باشد. بررسی نرخ افزایش تعداد کاربران اینترنت در ایران که حدودا رشد  ۲۹ درصدی سالانه و تعداد کاربران در حال حاضر حدود ۲۵ میلیون نفر اعلام شده‌است ، شرکت ها به شدت به داشتن یک برنامه بازاریابی دیجیتال یکپارچه نیاز پیدا می‌کنند. این موضوع سبب می‌شود که بیشتر شرکت‌ها برای برای ایجاد یک برنامه مناسب در حوزه بازاریابی خود به آژانس دیجیتال مارکتینگ مراجعه کنند .

یک آژانس دیجیتال مارکتینگ زیرمجموعه‌ای از یک شرکت تبلیغاتی خدمات کامل قرار می‌گیرد که در سبد فعالیت های خود در کنار فعالیت هایی همچون تبلیغات رسانه‌ای و میدانی، برندینگ، تحقیقات بازار و… بازاریابی دیجیتال را نیز قرار داده است. اما بعضی از شرکت‌های تبلیغاتی به صورت تخصصی تر در زمینه بازاریابی دیجیتال فعالیت می‌کنند.
دیجیتال مارکتینگ فعالیتی مبتنی بر یک روند دائم و پویا، پروژه طراحی سایت یا ایجاد یک برنامه خاص نیست که ابتدا و نتها داشته باشد. شروع دارد اما پایان ندارد. بسیار مهم است تیمی در کنار کسب و کار شما باشد که تخصص و آگاهی کافی از ابزارهای بازاریابی اینترنتی داشته باشد. بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (SEO) را به روش اصولی و علمی انجام دهد، بتواند خدمات شما را در سرویس های بین المللی مانند گوگل تبلیغ کند. نگاهی کاملا تخصصی به رسانه های اجتماعی داشته باشد و از همه مهم تر علاوه بر مجری، مشاور کسب و کار شما در اینترنت باشد.

وظایف آژانس دیجیتال مارکتینگ
آژانس دیجیتال مارکتینگ

شناخت وظایف آژانس دیجیتال مارکتینگ به مدیران کسب و کارها کمک می‌کند تا در پروسه همکاری با این آژانس‌ها و برون‌سپاری مسئولیت‌های دیجیتال مارکتینگ سازمان مطبوع خود، انتخاب درست‌تری داشته باشند. همچنین شناخت این وظایف در پیگیری امور مربوط به دیجیتال مارکتینگ بسیار مؤثر است. در زیر به مهمترین وظایف این آژانس ها اشاره می‌کنیم:

  1. مطالعه بازار و کسب و کار

  2. تدوین استراتژی و برنامه

  3. طراحی سایت و اپلیکیشن

  4. بازاریابی محتوا

  5. سئو

  6. تبلیغات آنلاین

  7. بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

 

حرف آخر به زبون خودمونی:

برای اینکه تو دنیای دیجیتالی از رقبا عقب نیوفتی باید دو تا پا داری دو تای دیگه هم قرض کنی و سریع برنامه‌ی بازاریابی دیجیتالی خودت رو ببندی! با یه دو دو تا چار تا کردن ساده حساب کار دست میاد که اتفاقا انواع و اقسام ابزارهای دیجیتال مارکتینگ خیلی هم نسبت به بازاریابی سنتی ارزون تر و مفیدتره.اما حواسمون باشه همه ی اون ابزارهای قدیمی رو که تو بازاریابی سنتی استفاده میشد و نزاریم کنار! خوبه که بازاریابی دیجیتالی و بازاریابی سنتی کنار هم استفاده بشن البته با تمرکز بیشتر روی بازاریابی دیجیتالی! خیرشو ببینید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *